Показвания предишния месец

понеделник, 15 август 2011 г.

1902-1904 Macedonia French Maps


1902-1904 Macedonia French Maps3 коментара:

 1. Уште една голема лажна и неточна мапа за Балканот, посебно за Македонија. Во Македонија не се прикажани Македонците и Албанците, а бројот на таканаречени „Срби“ е нереален ....

  ОтговорИзтриване
  Отговори
  1. Mapite sa od 1902 i 1904 ,od kaj da ima etnichki makedonci ,koga tie sa sozdadeni vo 1944?

   Изтриване
 2. Од каде најдовте Срби во Тетово и Скопје жити се??

  ОтговорИзтриване